SSL Sertifika

SSL kelime anlamı olarak Secure Socket Layer yani Güvenli Soket Katmanı anlamına geliyor.Web sitesinde veri güvenliğini korumaya yarıyor diyebiliriz.
SSL Sertifikası, web site (verici) ile karşı sunucu (alıcı) arasında gerçekleşen veri transfer işlemlerinde, gönderilen verileri şifreleyerek veri güvenliği sağlamaktadır.
SSL ile şifrelenmiş veriler sunucunun gücü oranında 256 bit’e kadar şifrelendiğinden, şifrelenmiş veriler kötü niyetli kişilerin eline geçse bile, son teknoloji yazılımlar ile dahi çözülmesi çok uzun zaman alacaktır.
SSL sertifikası %99 oranda güvenlik sağlamaktadır.
SSL Ne İşe Yarar?
Kısaca girdiğiniz web sitesinde hangi formlara hangi bilgilerinizi girdiniz ise tüm veri alışverişiniz açık olarak tamamen izlenebilir (örneğin; kullanıcı adı, şifre, kredi kartı vb. bilgiler ) ve bunun önüne geçmek için ssl sertifakalı siteler tercih edilmelidir. Son zamanlarda Google tarafından güvenlik çalışmalarına yapılan önlemi düşünürsek SSL’in siteniz için büyük artı sağlar.Google ssl sertifakalı siteleri sevdiği için, sitenizin google üst sıralarda çıkmasını da sağlamış olursunuz.SSL serfikası deneme amaçlı ücretsiz de bulabilirsiniz.

Powered by WHMCompleteSolution